Fundusz związany z Panattoni sfinansuje magazyny

Newport Logistics Fund sfinansuje realizację centrum logistycznego o szacunkowej wartości rynkowej 37 mln euro. To pierwsza inwestycja luksemburskiego funduszu w Polsce. Według ustaleń redakcji został on założony przez spółkę z grupy Panattoni.

Sam deweloper powstrzymuje się jednak od komentarzy na ten temat. Według informacji udostępnionych przez Newport Logistics Fund jego celem inwestycyjnym jest finansowanie pełnego cyklu inwestycyjnego związanego z budową i komercjalizacją różnego rodzaju nieruchomości magazynowych zlokalizowanych w strategicznych obszarach z dobrym dostępem do infrastruktury. Fundusz założony w kwietniu br. skoncentruje swoją działalność na inwestycjach w Polsce i Unii Europejskiej.

Jego pierwszym przedsięwzięciem w Polsce jest projekt w Lućmierzu koło Zgierza. Park składać się ma z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 32 tys. mkw. Zaplanowano go na działkach o łącznej powierzchni ok. 10 ha. Według ustaleń redakcji Panattoni dysponuje od marca br. pozwoleniem na budowę hali produkcyjno-magazynowo-usługowej dla parceli nr 545, 546, 547, 548 w obrębie Lućmierz-Ośrodek. Ich łączna powierzchnia to ok. 10 ha. Deweloper ma też pozwolenie na budowę drogi dojazdowej.

Pierwszym najemcą parku finansowanego przez Newport Logistics Fund zostało DPD – jedna z największych firm kurierskich w Europie. Zajmie on jeden z planowanych budynków. Przeznaczony dla firmy budynek (typu cross-dock) ma mieścić jeden z największych i najnowocześniejszych sorterów w kraju.

Udostępnij artykuł
Napisane przez