Papier jest cierpliwy?

Ten numer postanowiliśmy otworzyć tematyką ESG. Jest ona wszędzie i mamy wrażenie, że zaraz wyskoczy z lodówki. Choć tak naprawdę tam też powinna być obecna. Nie o tym jednak. ESG odmieniane przez wszystkie przypadki (a w zasadzie nieodmieniane) robi w komunikacji zawrotną karierę. Okazuje się, że w sporej liczbie przypadków tylko w komunikacji, bo gdy przychodzi do przełożenia deklaracji na rzeczywiste postępowanie, to jest spory problem. Jak duży? O tym w okładkowym artykule.

Czy aby na pewno możemy sobie tak frywolnie mówić i pisać o ESG? Otóż niekoniecznie. Światowe agencje informacyjne niedawno doniosły, że śledczy dokonali rewizji w Deutsche Banku i jego filii DWS w ramach dochodzenia w sprawie oszustw inwestycyjnych. Prokuratorzy z Frankfurtu przeprowadzili naloty w ramach śledztwa dotyczącego tzw. greenwashingu. Przeszukania dotyczyły zarzutów dotyczących reklamowania przez instytucje finansowe produktów inwestycyjnych jako bardziej przyjaznych środowisku, niż były w rzeczywistości. Papier jest więc może i cierpliwy, ale niektórzy śledczy niekoniecznie.

Nie samym ESG żyjemy jednak w tym numerze. Jak zwykle w najnowszym wydaniu całe mnóstwo informacji, w tym tych unikalnych, z niemal każdego segmentu rynku nieruchomości.

Zapraszamy do lektury.

 

Zamów prenumeratę

Udostępnij artykuł
Napisane przez