Property Insider nr 68

Wszystko płynie, nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki – tak ponoć mieli mawiać starożytni Grecy. Chodziło im o to, że ciągle wszystko się zmienia. Można by do tego dodać, że jedyną stałą rzeczą jest zmiana. I widać to trochę na rynku nieruchomości. Dużo mówi się i pisze o tym, że przed nieruchomościami w naszym rejonie świata cięższe czasy. Przemawia za tym sporo czynników, ale okazuje się, że są i takie plusy, które mogą zrównoważyć minusy.

Zmieniło się na pewno w łódzkiej Sukcesji. Szósty przetarg z rzędu wygrała barwna i znana od ponad dwóch dekad postać. Co to oznacza dla Sukcesji, zobaczymy. Najpierw transakcja musi zostać sfinalizowana. Sporo zmieniło się też w planach na Towarową 22 w Warszawie. Inwestycja, którą niektórzy aktywiści oskarżali o to, że będzie molochem handlowym, zostanie najprawdopodobniej handlu pozbawiona. Nic dziwnego, inne segmenty nieruchomości lepiej wypadają. A jak wypada handel? Przyjrzeliśmy się nieco sytuacji za wielką wodą, bo zazwyczaj po jakimś czasie tamtejsze trendy docierają i do nas.

Gdyby ktoś chciał zmienić siedzibę, to też jest okazja. Pod młotek trafiła centrala niesławnego Dolcanu. Zmiany szykują się również na terenie dawnych zakładów Hutmenu we Wrocławiu. Ponad 19 ha trafi w nowe ręce. Sporo zmienić się też może przy ul. Marywilskiej w Warszawie. Okolice znane głównie z funkcji handlowej i przemysłowej mogą stać się mieszkaniowym zagłębiem. Na ten trop kieruje nowy właściciel gruntów, które, jak sam przyznaje, mogą pozwolić na wybudowanie 4500 mieszkań.

W tym parciu na zmiany można by sobie życzyć jeszcze przynajmniej jednej – w pogodzie. Gdy piszę te słowa, za oknem znowu biało. Tym czasem w „Property Insiderze” po staremu – solidna porcja nieruchomościowych newsów czeka na czytelników.

 

Zamów prenumeratę

Udostępnij artykuł
Napisane przez