RIMC Hotels & Resorts Group zaczyna od Poznania

RIMC Hotels & Resorts Group przejmuje poznański hotel biznesowy IBB Andersia w ramach długoterminowego partnerstwa z Deka Immobilien Investment GmbH. Akwizycja to debiut niemieckiej grupy w Polsce.

W początkowej fazie obiekt działać będzie jako członek Radisson Individuals, by docelowo funkcjonować pod marką Radisson Blue. Ta ostania marka skupia 4- lub 5-gwiazdkowe hotele w ramach Radisson Hotel Group i od wielu lat jest partnerem franczyzowym RIMC.

 – Polska ma ogromny potencjał gospodarczy, a rynek hotelarski od dawna stanowił część naszego planu ekspansji. Jesteśmy bardzo dumni, że przejmujemy nasz pierwszy hotel w Poznaniu z tak renomowanym partnerem – mówi Marek N. Riegger, prezes grupy RIMC Hotels & Resorts.

 Hotel zlokalizowany jest w 19-piętrowym drapaczu chmur w centrum Poznania. Mieści on 172 pokoje i apartamenty. Obiekt dysponuje przestrzenią wielofunkcyjną i eventową dla 800 osób.

 Grupa RIMC Hotels & Resorts z siedzibą w Hamburgu jest jedną z czołowych międzynarodowych firm hotelarskich. W ostatnich 30 latach RIMC Hotels & Resorts Group zrealizowała 200 projektów hotelowych w Niemczech i poza ich granicami. Strategia grupy opiera się na koncepcji wdrażania rozwiązań szytych na miarę. Jej portfel obejmuje hotele biznesowe, miejskie i wakacyjne. Spółka zapowiada dalsze plany ekspansji na rynkach zagranicznych.

Udostępnij artykuł
Napisane przez