Stonoga

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Często bywa on niepozorny, ale z czasem okazuje się przełomowy. Być może takim właśnie krokiem, nie za dużym, była decyzja EBC o obniżce stóp procentowych.

Niedługo pewnie zobaczymy, czy podróż w tym kierunku będzie kontynuowana, na razie mamy jednak sygnał, że zima może się zbliżać ku końcowi. Nic więc dziwnego, że postanowiliśmy otworzyć najnowsze wydanie „Property Insidera” właśnie tym tematem.

To jednak nie wszystko, co serwujemy w 166. numerze. Poza cotygodniową solidną porcją nieruchomościowych newsów warto się tu podzielić spostrzeżeniami z sopockiego Forum Rynku Nieruchomości. Na świeżo uderzyło mnie jedno przemyślenie – niby wszystko wygląda zwyczajnie, ale moim zdaniem dało się odczuć pewien niepokój skrywany pod obliczem pozornej normalności. Być może duża inercja procesów na rynku nieruchomości sprawia, że jeszcze trawimy efekty poprzedniego cyklu, a sam rynek można porównać do stonogi, której początek zmierza już w nowym kierunku, ale koniec drepcze jeszcze w rytm melodii, która już wybrzmiała.

Zapraszam do lektury najnowszego wydania „Property Insidera”.

 

Tomasz Szpyt, redaktor naczelny

 

Prenumerata

Współpraca

Udostępnij artykuł
Napisane przez