Przyjazne miasto, czyli jakie?

Jak uczynić miasto bardziej przyjaznym mieszkańcom? Jak tworzyć przestrzenie integrujące, ale i zróżnicowane oraz tętniące życiem? Jakie są pragmatyczne rozwiązania dla miast przyszłości? To tylko kilka z wielu zagadnień, które będą poruszane podczas dorocznej konferencji „ULI Poland Annual Conference 2022: Reinventing Neighbourhood”.

 

Wydarzenie organizowane przez Urban Land Institute odbędzie się w warszawskim hotelu Raffles Europejski przy ul. Krakowskie Przedmieście 13 w dniach 8-9 czerwca 2022 r. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji jest uczynienie przestrzeni miejskiej bardziej przyjazną do życia. Kluczowe tematy obejmują następujące zagadnienia:

— Tworzenie zróżnicowanych i tętniących życiem społeczności miejskich

— Współpraca między rządem, gminami i sektorem prywatnym w celu ułatwienia zmian

— Pragmatyczne rozwiązania dla miast przyszłości: zmiana przeznaczenia budynków vs. budowa nowych

— Zrównoważone środowisko i era postwęglowa w regionie CEE z punktu widzenia architektów i deweloperów

— Rynki kapitałowe – wyzwania na dziś i jutro

— Perspektywy na przyszłość dla naszych miast i implikacje dla inwestorów

 

Podczas konferencji będzie można nawiązać kontakty i przedyskutować najbardziej palące kwestie związane ze środowiskiem miejskim w towarzystwie międzynarodowych liderów reprezentujących całe spektrum specjalistów w dziedzinie zagospodarowania przestrzennego i rozwoju nieruchomości pracujących w przedsiębiorstwach prywatnych i służbie publicznej.

Gościem specjalnym, który dołączy do uczestników podczas kolacji otwierającej konferencję 8 czerwca, będzie Mark T. Hofmann – psycholog biznesu, analityk kryminalny i wywiadowczy (profiler), mówca i wykładowca psychologii behawioralnej i cybernetycznej. Wygłosi on przemówienie na temat „Profiling Hackers – The Psychology of Cybercrime – What leaders need to know”.

Następnego dnia, 9 czerwca konferencję ULI Poland otworzy wystąpienie Marco Dall’orso – dyrektor Marina Development Corporation pod tytułem „Dołącz do rewolucji Impact – tworzenie inkluzywnych, zróżnicowanych i tętniących życiem społeczności miejskich”. Jest on ekspertem w dziedzinie rewitalizacji obszarów miejskich z ponad 20-letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w publicznych i prywatnych organizacjach zajmujących się nieruchomościami i zarządzaniem aktywami. Jego najnowsza książka to „Urban regeneration and real estate development – turning real estate assets into engines for sustainable social economic progress”.

Konferencję zakończy wykład na temat „Przyszłości miast i implikacji dla inwestorów”, który wygłosi Alice Charles – liderka Działu Miast, Infrastruktury i Usług Miejskich, Światowe Forum Ekonomiczne.

 

 

Property Insider jest patronem medialnym wydarzenia

 

Udostępnij artykuł
Napisane przez