W co gramy?

W momentach, w których na rynku dominują zawirowania, czasami warto lepiej przyczaić się z boku. Tak z grubsza zachowywali się nieruchomościowi inwestorzy w ostatnich kwartałach. Gdy tak sobie siedzieli i patrzyli, coś nowego zaczęło być dostrzegalne – wielki reset w nieruchomościach. Nie, nie oznacza on, że nie będzie już niczego, ale to, co będzie, nie będzie tym, co znamy.

A czym będzie? Być może za wcześnie odpowiadać na to pytanie, rozwój technologiczny, ewoluujące potrzeby użytkowników, przemiany geopolityczne i Bóg wie co jeszcze tworzą taki miks, że nawet bacznie się przyglądając, można nie dostrzec tego, co ważne. Warto jednak o tym rozmawiać, a nadarzy się do tego wyśmienita okazja w tym tygodniu – mianowicie doroczna konferencja ULI Poland: „Game Changers in the Real Estate World”, na którą zapowiedzieli się już czołowi eksperci z całego świata. Warto będzie nadstawić ucha, my nadstawimy i poinformujemy, w jakim kierunku zmierza nieruchomościowa gra.

Ciekawi również jesteśmy, dokąd zmierzają w Polsce REIT-y. Wraz z powyborczymi zmianami wraca dyskusja na ten temat. Rzuciliśmy więc i w tę stronę okiem, a z rezultatem można się zapoznać w tekście okładkowym. Po nim następuje cała seria nieruchomościowych newsów, które serwujemy w tym wydaniu. Warto czytać z uwagą, któż wie, jakie pomysły mogą po nich zaświtać.

Zapraszam więc do lektury.

Tomasz Szpyt, redaktor naczelny

 

Prenumerata

Współpraca

Udostępnij artykuł
Napisane przez