Będziemy skupiali się na rozwoju Stop Shopów

Biuro to coraz bardziej platforma do współpracy, innowacji, utrzymywania relacji towarzyskich i biznesowych. A wszystko to ma się dziać w dobrym nastroju, sprzyjającym atmosferze tworzenia.

Z punktu widzenia inwestora na rynku biurowym uważamy, że w 2022 r. jeszcze bardziej dostrzegany będzie fakt, że aby osiągnąć sukces w tym segmencie, trzeba być w stanie zaspokoić wszelkie nowe potrzeby klientów, najlepiej pod jednym parasolem. Mamy tu na myśli nie tylko ofertę tradycyjną, lecz także elastyczną. W naszym przekonaniu w najlepszej sytuacji znajdą się ci, którzy są zarówno operatorami coworków, jak i właścicielami budynków, w których będą one otwierane.

W 2022 roku na rynku nieruchomości w naszym przekonaniu najlepsze budynki biurowe, jak również poszczególne biura najemców, będą sobie radzić znacznie lepiej niż biura niższej kategorii, gdzie konieczne będzie nowe podejście w zakresie przebudowy czy rewitalizacji.

Bardzo ważnym trendem będzie jeszcze większy nacisk na zrównoważony rozwój i czynniki ekologiczne – nie tylko ze względu na bardziej rygorystyczne przepisy w tym zakresie, lecz także wymagania najemców. Dzisiaj to już nie element dodatkowy, ale konieczność każdego gracza na rynku. Wyraźnie widać, że wymagania ekologiczne pojawiają się na równi z twardymi biznesowymi w zakresie wyboru biura przez najemców. Mamy tu na myśli zielone certyfikaty, podejście zero waste, energooszczędne inteligentne rozwiązania, fotokomórki na wodę czy fotowoltaikę.

W najbliższych kwartałach przede wszystkim będziemy się skupiali na rozwoju portfela naszych parków handlowych Stop Shop – otwarcie jedenastego z nich, w Zielonej Górze, planujemy właśnie na rok 2022. Równolegle pracujemy nad dalszym rozwojem naszych elastycznych produktów Myhive w kolejnych lokalizacjach. Mamy już w Warszawie trzy powierzchnie coworkingowe Mycowork oraz dwa elastyczne biura serwisowane – Myoffice.

Magdalena Kowalewska, country manager operations Poland, Immofinanz

Udostępnij artykuł
Napisane przez