Cechuje nas umiarkowany optymizm

W pierwszej połowie 2023 roku na stołecznym rynku oddano do użytku tylko 18,7 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jest to najniższy poziom nowej podaży odnotowany w Warszawie w pierwszym półroczu od ponad 10 lat! Większość deweloperów zmniejszyła skalę inwestycji lub całkowicie je zamroziła. Nas jednak cechuje umiarkowany optymizm, dlatego trzymamy się wytyczonej strategii. Aktualnie w Warszawie mamy najwięcej mkw. biur w trakcie budowy, w tym jedyny wieżowiec w mieście.

W pierwszym półroczu kontynuowaliśmy realizację projektów w biznesowym centrum stolicy, które dostarczą na rynek łącznie blisko 62 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni. Przy placu Europejskim powstaje 40-piętrowy wieżowiec The Bridge, którego konstrukcja mierzy już ponad 15 pięter. Drugim wyjątkowym projektem na Woli jest Vibe, pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA – na jego szczycie zawisła już wiecha. Pierwsza połowa roku to również zaawansowane prace nad ukończeniem projektów regionalnych: Crafta (26,7 tys. mkw.) oraz Kreo (24 tys. mkw.), które do końca III kw. br. planujemy oddać do użytku. Z sukcesem sfinalizowaliśmy też inwestycje mieszkaniowe pod Warszawą: II etap osiedla domów Groen w Konstancin-Jeziornie oraz I etap osiedla Bliskie Piaseczno.                                                                                                             

Jednocześnie prowadzimy prace projektowe nad kolejnymi spektakularnymi inwestycjami – w Warszawie w przygotowaniu mamy ponad 190 tys. mkw. powierzchni biurowej. Wszystkie projekty realizujemy w duchu ESG, który jest kluczowym elementem naszej strategii, dlatego nieustannie poszukujemy innowacyjnych, zielonych rozwiązań i staramy się o kluczowe certyfikaty na najwyższym poziomie, jak BREEAM, WELL czy zainicjowany przez Ghelamco na polskim rynku SmartScore oraz WiredScore. Będziemy też dalej rozwijać inwestycje mieszkaniowe – zapowiedzieliśmy realizację II etapu Bliskiego Piaseczna i III etapu Groen Konstancin. Pracujemy również nad bardzo ciekawym projektem w ścisłym centrum Gdyni.

 

Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland

Udostępnij artykuł
Napisane przez