Trzynastka poszła

CPI Property Group wraz z podmiotami zależnymi CPI FIM SA i Czech Property Investments, a.s. podpisało umowę partnerską na sprzedaż 49 proc. udziałów w Vulcanion a.s. za 250 mln euro na rzecz funduszy zarządzanych przez Sona Asset Management (UK) LLP.

Vulcanion ma 11 biurowców w Warszawie oraz 2 obiekty handlowe w Elblągu i Lublinie o wartości aktywów brutto około 1 mld euro. Trzy biurowce pozostaną obciążone zielonym kredytem z Aareal Bank, który wygasa w 2028 r. Transakcja ta zmniejszy wskaźnik Net LTV Grupy o około 1,3 proc. Od 2022 r. CPIPG zrealizowało sprzedaż aktywów o wartości ponad 2,3 mld euro, utrzymując ceny zbliżone do wartości księgowej.

Warto dodać, że Sona Asset Management niedawno ogłosiła finalizację zamknięcia funduszu Capital Solutions II o wartości 800 mln dolarów, przekraczając pierwotny cel 500 mln.

David Greenbaum, CEO CPIPG, podkreślił, że inwestycja ta świadczy o wysokiej jakości operacji i aktywów Grupy w Polsce oraz zdolności do przyciągania silnych partnerów kapitałowych. W procesie Grupa korzystała z wsparcia m.in. Barclays, Société Générale, KingsRock Advisors oraz Dentons.

Udostępnij artykuł
Napisane przez