W czołówce europejskich miast przyjaznych biznesowi

Targi nieruchomości MIPIM kolejny rok z rzędu okazały się wielkim sukcesem dla Poznania. Bardzo doceniamy szansę udziału w tak prestiżowym wydarzeniu, które otwiera przed miastem nowe możliwości.

Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród gości z całego świata. Szczególną uwagę zwracała atrakcyjna oferta inwestycyjna Poznania. Sprzyjający realizacji śmiałych projektów klimat oraz dobre warunki ekonomiczne mimo trudnej sytuacji wyróżniają nas na tle pozostałych miast. Wiemy, że są to jedne z kluczowych atutów przy wyborze nowych lokalizacji.

Podczas targów po raz kolejny odebraliśmy również prestiżowe nagrody fDi Intelligence. W tym roku Poznań znalazł się na drugim miejscu w czołówce europejskich miast przyjaznych biznesowi. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy siódme miejsce. Prestiżowe zestawienie przygotowywane jest przez niezależnych ekspertów „Financial Timesa”, dlatego mamy pewność, że wyróżnienie jest w pełni zasłużone.

Nowe kontakty zdobyte podczas MIPIM pozwolą nam na dalszy rozwój Poznania i wsparcie inwestycji. W Cannes ponownie udowodniliśmy, że Poznań to miasto przyszłości.

 

Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania

Udostępnij artykuł
Napisane przez